Wyjazd z kraju we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Słowację i Austrię w rejon Kaprun. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w okolicach Kaprun.
2 dzień: Grossglockner Hochalpenstrasse – Franz-Josef-Haus – Elschbergl (2664 m n.p.m.) - Heiligenblut
Śniadanie. Przejazd wysokogórską, widokową trasą Glocknerstrasse z prowincji Salzburg do Karyntii. Przejazd przez tunel Hochtor (2504 m n.p.m.). Na całej trasie zatrzymujemy się w kilku miejscach, aby obejrzeć fantastyczne, alpejskie panoramy. Wjazd do Franz-Josef-Haus, wejście na punkt panoramiczny z widokiem na zachodnią ścianę Grossglockner oraz Lodowiec Pasterze. Zjazd kolejką do lodowca, zejście nad Sandersee. Dla chętnych wycieczka piesza do Elschbergl i powrót do Franz-Josef-Haus. Przejazd do Heiligenblut. Krótkie zwiedzanie.
Zakwaterowanie w hotelu na obiadokolację i nocleg.
3 dzień: Wysokie Taury. Heiligenblut – Glorer Hütte (2642 m n.p.m.) - Lucknerhaus
Śniadanie. Przejście z okolic Heiligenblut do doliny..... Wejście na przełęcz ….do Glorer Hütte (2642 m n.p.m.). Odpoczynek i zejście doliną do Lucknerhütte
Czas przejścia: ok. 7,5 godz. Suma podejść, ok. 1000 Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
4 dzień: Wysokie Taury, Tyrol. Kals am Grossglockner – Stüdlhütte (2802 m n.p.m.) - Kals
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Grossglockner, panoramiczną drogą Kalser-Glocknerstrase, w okolice Lucknerhaus (ok. 1918 m n.p.m.). Przejście doliną Ködnitztal do Lucknerhütte i dalej do położonego pod Grossglockner schroniska Stüdlhütte (2802 m n.p.m.).
Zejście do Kals am Grossglockner (Tauerwirt, 1489 m n.p.m.) Czas przejścia: ok. 7,5 godz. Suma podejść, ok. 1000
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
5 dzień: Wysokie Taury, Tyrol. Dolina Dorfer Tal – Kalser Tauer (2515 m n.p.m.) - Stausee Rudolfshütte
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do początku szlaku w Dolinie Dorfer. Przejście doliną do schroniska Kalser Tauemhaus (1755 m n.p.m.). Trawers ponad doliną Dorfer, trasą Silesia Hochenweg na przełęcz. Wejście na Kalser Tauer (2515 m n.p.m.). Dla chętnych wejście na szczyt Medelzkopf (2761 m n.p.m.). Zejście nad jezioro Weißsee Rudolfshütte (2250 m n.p.m.). Czas przejścia ok. 8 godz. Suma podejść ok. 1100 m. + wejście na Medelzkopf dodatkowo 2 godz.
Wariant krótszy: Przejście doliną do schroniska Kalser Tauemhaus (1755 m n.p.m.) i zejście do Weißsee Rudolfshütte (2250 m n.p.m.). Obiadokolacja i nocleg w schronisku.
6 dzień: Rudolfshutte – Sonnblick (3088 m n.p.m.) - Enzingerboden 1464 m n.p.m.
Śniadanie. Śniadanie. Wejście na Sonnblick (3088 m n.p.m.) przez lodowiec Sonnblickkees lub na Hohe Riffl ( 3338 m.n.p.m.). Zejście do Rudolfshütte. Odpoczynek w schronisku, obiadokolacja i nocleg. Suma podejść ok. 800 – 1200. Czas przejścia uzależniony od wybranego wariantu. Wariant krótszy: Wycieczka wokół Weißsee. Odpoczynek w schronisku. Zejście nad jezioro Stausee i powrót do Rudolfshutte.
7 dzień: Hallstatt – centrum legendarnej krainy soli.