Autor bloga

           Nazywam się Anna Piątek-Morawiec. Jestem przewodnikiem górskim i przodownikiem GOT od 30 lat. Ponieważ nie jestem jeszcze strasznie stara, owe 30 lat wskazują, że z górami jestem związana od dziecka.

Anna Piątek-Morawiec

Nie piszę tego bloga, aby się wywnętrzać. Chciałabym natomiast dzielić się z Wami doświadczeniem, wiedzą, spostrzeżeniami czy ciekawymi odkryciami.

Kiedyś wędrowałam z moim tatą, potem z przyjaciółmi – głównie z  SKPB Katowice. 

Teraz chodzę z mężem. Dokładnie 20 lat temu założyłam biuro trekkingowe i od tej pory wędruję również z wieloma cudownymi ludźmi, uczestnikami wypraw, klientami. Apter to moje biuro. Nie jest tak stare, jak moja przewodnicka historia, bo wcześniej realizowałam się w innych obszarach, ale teraz stanowi centrum życia zawodowego i prywatnego.

Przed każdym trekkingiem powstaje mnóstwo pytań. Odpowiadam nieraz na multum wątpliwości, prostuję myślenie swoje lub przyszłych uczestników górskich wędrówek.

Po trekkingach otrzymuję  listy, informacje, prośby, uwagi, propozycje czy opisy wrażeń z podróży.

Do tej pory nie było przestrzeni, aby to, co cenne z naszych wspólnych doświadczeń, zebrać w jednym miejscu, co ciekawsze – pokazać innym, nauczyć się, ostrzec czy też pośmiać się z własnej naiwności.

Ten blog to moje pierwsze doświadczenie w tym obszarze. Ciekawa jestem, co niezwykłego z tego wyniknie…